Witamy w Copernicusie!

Szkoła powstała w 2012 r. z inicjatywy pani Małgorzaty Lasockiej, ówczesnej dyrektorki Szkoły Przedmiotów Ojczystych im. Marii Skłodowskiej-Curie na Wimbledonie (Putney), wiceprezes Polskiej Macierzy Szkolnej, wieloletniej polonijnej działaczki społecznej oraz pani Violetty Ramnarace, która sprawowała funkcję dyrektorki naszej szkoły przez cztery lata, do września 2016 r.

Szkoła im. Mikołaja Kopernika jest szkołą społeczną zrzeszoną w Polskiej Macierzy Szkolnej w Wielkiej Brytanii. Przy współpracy z Macierzą, która jest organizacją charytatywną, kultywujemy polski język i polskie tradycje narodowe. Od czerwca 2021 r. nasza szkoła ma również status organizacji charytatywnej zarejestrowanej w Charity Commission.

Od września 2012 r. prowadzimy zajęcia w klasach od przedszkolnej do klasy A-level w przedziałach wiekowych według systemu brytyjskiego. W 2020 roku mieliśmy pierwszych kandydatów do egzaminu GCSE, a w sesji letniej 2024 pierwsi kandydaci przystąpią do egzaminu A-level.
Do grudnia 2017 szkoła mieściła się w budynku katolickiej szkoły średniej dla dziewcząt Holy Cross w New Malden. Ze względu na rozwój szkoły i zwiększającą się liczbę uczniów, w styczniu 2018 szkoła zmieniła swoją siedzibę i obecnie mieści się w katolickiej szkole średniej dla chłopców Richard Challoner School w New Malden, gdzie mamy przestronne i dobrze wyposażone sale lekcyjne oraz przestrzeń do zabawy na powietrzu w czasie przerw.
Program nauczania szkoły opiera się na „Podstawie Programowej dla uczniów polskich uczących się za granicą” i ma na celu rozwijać umiejętności pisania, czytania, słuchania i mówienia w języku polskim, przygotować uczniów do egzaminów maturalnych z j. polskiego w angielskim systemie nauczania: GCSE oraz A–level, a także rozwijać znajomość polskiej literatury, poezji, kultury i historii.
Jesteśmy szkołą otwartą, przyjazną dla dzieci i rodziców, gdyż chcemy, aby każdy dobrze się czuł w polskiej szkole i znalazł tutaj swoje miejsce.

Jako dyrektorka szkoły pragnę gorąco zaprosić Państwa dzieci do podjęcia nauki w naszej szkole, a Rodziców do aktywnego włączenia się w życie naszej szkolnej społeczności.

Minka Dyszyńska - Bonnage MAEd

Dyrektorka Szkoły