INFORMACJE PRAKTYCZNE
STRÓJ SZKOLNY
Uczniowie powinni przychodzić na zajęcia w wygodnym ubraniu i obuwiu, odpowiednim do pory roku i pogody, tak aby mogli w pełni uczestniczyć w zajęciach w sali lub na podwórku.
W przypadku szkolnych uroczystości obowiązuje strój galowy - biała góra bez napisów i ciemny dół (granatowy lub czarny). Daty szkolnych uroczystości zaznaczone są w naszym kalendarzu.
W Dniu Sportu obowiązuje strój sportowy. Mile widziane są biało-czerwone akcenty.
Od czasu do czasu prosimy uczniów o specjalny strój, np kostium na przedstawienie, strój balowy lub przebranie na Dzień Przebierańców - o tym będą informować z wyprzedzeniem wychowawcy klas.
WYPRAWKA
PLECAK
Pojemny plecak, w którym zmieszczą się książki i zeszyty formatu A4, piórnik, drugie śniadanie i ewentualnie zapasowe ubranie.
ZAPASOWE UBRANIE
Bardzo ważne aby uczniowie, szczególnie w najmłodszych klasach, mieli ze sobą "zestaw awaryjny" (bielizna, spodnie, bluzka, skarpetki itp na przebranie) - niestety szkoła nie dysponuje zapasowymi ubraniami.
PŁYN DO DEZYNFEKCJI RĄK (HAND SANITISER)
PIÓRNIK
Co powinno znajdować się w piórniku?
  • 2 ołówki
  • kredki (prosimy regularnie temperować)
  • temperówka
  • gumka do mazania
  • linijka
  • zaokrąglone nożyczki - koniecznie!
  • klej - koniecznie!
W starszych klasach (od 3 wzwyż) również:
  • 2 długopisy lub pióra wieczne (jeżeli uczeń/uczennica ma już pozwolenie na używanie długopisów)
  • flamastry (opcjonalnie, nie permanentne typu Sharpies)
  • zakreślacze (opcjonalnie)
 Piórnik i jego zawartość powinny być podpisane.

ZESZYTY I FOLDERY
Potrzebne zeszyty i foldery zakupuje szkoła. Jeżeli wychowawca nie zdecyduje inaczej, uczniowie przynoszą zeszyty i foldery na każdą lekcję.

PODRĘCZNIKI
Informację o obowiązujących w danej klasie podręcznikach i ich cenie poda wychowawca klasy w pierwszym dniu zajęć. Koszt podręczników pokrywają rodzice. Zazwyczaj jest to około 15-30 funtów. Jeżeli wychowawca nie zdecyduje inaczej podręczniki przynosimy na każdą lekcję.

DRUGIE ŚNIADANIE
Każde dziecko przynosi do szkoły butelkę z wodą oraz drugie śniadanie w podpisanym pojemniku śniadaniowym. Prosimy, aby była to zdrowa przekąska dająca energię na dalszą część zajęć (kanapka, drożdżówka, owoce, jogurt itp). Ponieważ mamy uczniów z alergiami pokarmowymi prosimy przypomnieć dzieciom, aby nie dzieliły się swoim śniadaniem z innymi dziećmi. Prosimy unikać produktów zawierających orzechy, gdyż mamy w szkole dzieci z silną alergią.
Lila reklama szkoły cropped.jpg